Listă planuri de afacere ce vor primi finanțare în cadrul proiectului

Urmare a soluționării, de către membrii juriului, a contestațiilor depuse după evaluarea planurilor de afacere – Faza B, prezentăm, mai jos, situația cu evidențierea celor 30 de beneficiari ai subvențiilor de minimis ce vor fi acordate în cadrul proiectului ReConnect Diaspora, ale căror planuri de afacere au primit cele mai mari punctaje. Situația prezentată a fost actualizată, conform unei sesizări făcute în cadrul unei contestații, cu privire la puncajul acordat pentru subcriteriul de evaluare 2.3, prin transformarea scalei, astfel: 10 = 5 puncte,  5 = 3 puncte.

Întrucât planurile de afaceri prezentate de doamna Jehac Alia Elena și domnul Bejan Victor prezintă un grad foarte mare de asemănare, conform Ghidului Solicitantului și Metodologiei de selecție a planurilor de afacere, va fi finanțat doar planul de afacere cu punctajul cel mai mare, celălalt fiind respins la finanțare.

Planurile de afacere numerotate de la 31 la 69 constituie lista de rezervă.

nr. crt nume prenume Media, dupa finalizarea contestatiilor
1 LISÎI Victor 85,00
2 Murgulescu Mihai 85,00
3 Herciu Maximilian Iustin 81,00
4 Vîntu Ramona 80,50
5 Istrate Ștefan 80,50
6 Chiriță Adrian 79,5
7 Popa Cristian Mihai 77,50
8 Țermure Bogdan 77,50
9 Tesu Ion 76,00
10 Vlădeanu Paula-Raluca 75,67
11 Sîrbu Oleg 72,83
12 MIHAI Constantin 72,50
13 Emanuel Albu 71,00
14 Anton Lia 71,00
15 Cotiugă Marius 70,00
16 Casandrei Nicolae 70,00
17 HERCIU Laura 69,00
18 Iacob Felicia 69,00
19 Petrache Cristina 69,00
20 Jehac Alia Elena 68,50
21 Todirică Alexandra 68,50
22 Todirică Alexandru 68,50
23 Mironescu Ovidiu 68,50
24 BRANEȚCHI Dumitru 67,00
25 Vrabie Tudor 67,00
26 Vranau Traian 67,00
27 Pascaru Oana Roxana 66,50
28 STRATAN Aurel 65,50
29 Călinescu Dumitru 65,50
30 Dima Magda 65,00
31 NICULIȚĂ Emilian 64,33
32 Holicov Lucica 63,00
33 APETREI Nicolae 62,83
34 Gruia Cezarina 62,50
35 Lefter Diana 62,50
36 Sencu Răzvan 62,00
37 Karmouta Andreea 60,50
38 Niciai Alexandru 58,50
39 Ceban Serghei 58,00
40 Mardari Alina 57,33
41 Karmouta Mohamed 57,00
42 Rotari Vadim 56,50
43 Galețchi Daniela 56,00
44 Fleștor Adrian 56,00
45 Costea Ioan 56,00
46 Dăscăleanu Alecsandru 55,50
47 LEFTER Alexandru 55,00
48 Cozma Eusebiu 55,00
49 Aivănoaie Vlad Tudor 54,83
50 Simirad Ștefan 54,00
51 Tabanschi Nicolai 53,50
52 Mihaela Macovei 53,33
53 Filon Gabriel 52,67
54 Romila Cătălina 52,50
55 Feraru Florian 52,50
56 Nichifor Elena 51,00
57 Celac Svetlana 50,50
58 Macarov Cati 50,50
59 Tabanschi Boris 50,50
60 Plămadă Gina 49,50
61 Pascariu Ilie 49,50
62 WIERSEMA Antonela 48,00
63 Fortu Dragoș 47,50
64 Frunză Alina 46,00
65 Luncanu Adrian 45,50
66 Grigoruță Răzvan Gabriel 45,50
67 Velickovic Maria Angelica 42,50
68 Caruceriu Mihai Daniel 38,50
69 Curcudel Camelia 36,50
70 Bejan Victor 66,50